O společnosti Lindab

Mezinárodní koncern Lindab AB

s centrálou ve švédském Grevie patří k předním světovým společnostem, působícím v sektoru stavebnictví. Zajišťuje komplexní systémová řešení staveb pro velmi širokou škálu požadavků. Je jedním z největších světových designérů, výrobců a prodejců kovových profilů pro stavební účely – ocelových plechů, lehkých střešních krytin, okapových systémů a dalších montážních prvků z tenkostěnné oceli. Zároveň navrhuje, vyrábí a prodává také potrubní a vzduchotechnické systémy.

Společnost Lindab vznikla v roce 1956 ve švédském Linghultu jako malá klempířská firma. Později své aktivity přesunula do Båstadu na poloostrově Bjäre v jižním Švédsku. Koncern Lindab působí v současné době na trzích 31 zemí včetně České republiky a zaměstnává na 5 200 lidí. 80 % jeho prodeje tvoří nebytová výstavba, zbytek činí bytová výstavba. V roce 2019 tvořil severský trh 43 %, střední a východní Evropa plus státy bývalého Sovětského svazu 21 %, západní Evropa 35 % a ostatní trhy 1 % celkového prodeje.

  Lindab AB Švédsko, divize Profil   

 

Lindab v České republice

Na českém trhu působí Lindab od roku 1993, kdy zahájil svou činnost v divizi stavebních komponentů. Ta se specializuje na výrobu a prodej tenkostěnných ocelových plechů, střešních a stěnových systémů, lehkých střešních krytin a okapových systémů a také na výrobu stavebních systémů. V roce 2005 mateřská společnost Lindab AB realizovala zatím svou největší akvizici, když koupila 100 % akcií Astron Buildings SA. Ta se vedle Stavebních komponentů a Vzduchotechniky stala třetí divizí s názvem Building Systems. Všechny tři divize jsou nyní dceřinými společnostmi koncernu Lindab AB. 

 

Lindab Sales CZ

 

S cílem lépe využívat synergie mezi svými divizemi působícími na tuzemském trhu - Lindab Profil a Vzduchotechnika pro další růst firmy, zlepšit dostupnost výrobků a poskytnout zákazníkům ještě kvalitnější služby a pohodlí, vznikla společnost Lindab Sales CZ, s.r.o., která přestěhovala své kompletní týmy pro obchodní, technický a zákaznický servis i marketing do nových prostor v průmyslové zóně Panattoni Park Prague Airport II u Pavlova. Ty se nacházejí nedaleko současného výrobního a skladového areálu a sídla Lindabu v Karlovarská Business Parku v Praze-Ruzyni. 

 

 

solar

Konfigurátor střech

Díky našemu konfigurátoru získáte jasnou představu o ceně vaší nové střechy.

solar

Mobilní aplikace

Katalog produktů, video návody, referenční mapu i kontakty na obchodní zástupce najdete pohromadě v přehledné mobilní aplikaci.

solar

Referenční mapa

V ČR působíme od roku 1993 a máme za sebou řadu realizací. Naše práce si můžete prohlédnout v referenční mapě.

solar

Záruční podmínky

Lindab je značka vysoce kvalitních výrobků, ale i nadstandardních záruk. V případě reklamace vše spolehlivě a rychle vyřešíme. Prohlédněte si naše záruční podmínky.

solar

Katalog ke stažení

Kompletní katalogy našich produktů s ceníkem, návody, certifikáty a prohlášení o výrobcích máte k dispozici ke stažení ve formátu PDF.