hotlinePo - Pá 7:30 - 16:00

+420 724 862 814

Sendvičové panely s výplní PIR

pro nízkoenergetické a ekonomické stavebnictví

Sendvičové panely nabízejí neobyčejné možnosti pro realizaci staveb s  unikátním profilem, rychlostí montáže, atraktivní barevnou kombinací, kvalitní povrchovou úpravou a co je nejdůležitější požadovanými tepelně-izolačními vlastnostmi. Představují materiál, díky kterému stavba splňuje kritéria nízkoenergetických a  ekonomických požadavků.

 

Výhody PIR panelů v kostce


Velmi kvalitní izolační vlastnosti (např .: PIR panel, 120mm má TIS U = 0,19 (W / m2.K) ve srovnání s YTONG 300mm cihla plus fasádní polystyren 8cm TIS U = 0,22 (W / m2.K))

Velmi kvalitní protipožární vlastnosti (např .: ohnivzdornost 180mm panel z minerál.vlny EI120 / 240, NRO)

Velmi kvalitní akustická izolace (napr.100mm minerál. Panel má váženou neprůzvučnost Rw = 31dB)

Rychlá montáž a minimální údržba (rychlejší a jednodušší výstavba jako u zděných stavbách)

Moderní estetický vzhled, různé varianty profilů a barev

Panely se dají sestavit vertikálně i horizontálně

Úplná environmentální bezpečnost

Dlouhá životnost - životnost nad 50 let

Parotěsnost a vzduchotěsnost

 

Oblast použití sendvičových panelů

Pestrá nabídka barevné škály nabízí na výběr z různých možností a kombinací. Rovněž máte možnost zvolit si tvar, provedení vnějšího profilu a typ zámku. Variabilita použití umožní aplikovat panely jak horizontálně, tak i vertikálně. Kromě použití na fasády lze použít sendvičové panely jako střešní plášť. 

Díky nízkým provozním nákladům během životnosti, dosažené minimální údržbou a podstatně nižší spotřebou energie mají sendvičové panely své využití při větších stavbách typu: 

sklady
administrativní budovy
výrobní haly
garáže, hangáry
chladírenské a mrazírenské boxy

 

 

Požární odolnost

PIR panely se vyznačují stejnými parametry jako klasické PUR panely, ale co je nejdůležitější, PIR pěna je obohacena o příměs, která zaručuje samozhášivé vlastnosti, čímž tyto panely dosahují požární odolnost EI30 min (při dodržení určitých montážních postupů). V  praxi to znamená, že díky svým vlastnostem dokáže panel déle odolat působení ohně a tedy ochránit objekt před destruktivní silou požáru.