Historie společnosti

   60 let usnadňování výstavby


6. února 1959 založili Lage Lindh a Walter Persson v Grevii na severozápadě Švédska společnost AB Lidhults Plåtindustri. O 10 let později se tato společnost přejmenovala na Lindab. Ohlédněme se nyní, za tím, co se od té doby v Lindab odehrálo.

 

1959
Prvními produkty společnosti jsou hliníkové pásky pro eternitové šablony a okenní lišty.

1962
Zahajuje se seriová výroba žlabů a svodů , zvyšuje se počet zaměstnanců a současně se rodí plány na stavbu nové továrny.1964
Je oficiálně zahájen provoz nové továrny v Ängelholmsvägen na poloostrově Bjäre. Jsou uvedeny na trh spojky žlabu. Nyní je Lindab jediným dodavatelem ve Švédsku, který je schopen nabídnout a dodat komletní systém pro odvodnění střech

1965
Připojuje se nová oblast podnikání a tou je vzduchotechnika. Je uvedeno na trh spiro potrubí.1969
Společnost AB Lidhults Plåtindustri mení své jméno na Lindab a Lage Lind se stává jediným vlastníkem. Lindab je nyní největším výrobcem továrenských komponent z plechu ve Skandinávii.


1974
Výroba odvodňovacích systémů a střešních provků se přesouvá do Förslöv, 7km jižně od Grevie.
Švédská firma Svenska Fläktfabriken uvádí na trh "rubber-sealed" potrubní systém a Lindab okamžitě zahajuje vývoj svých vlastních výrobků v této oblasti.1975
Továrny v Grevie a Förslöv se rozšiřují. V dánském Haderslev vzniká nova továrna na vzduchotechniku. Současně je zahájena adaptace vzduchotechnických potubních systémů na standard Eurovent.

 


1976
Je zahájena výroba nového těsnícího systému Lindab Safe. Všech 2000 položek sortimentu vzdchotechniky nyní splňuje standard Eurovent. Zároveň je otevřeno několik nových obchodních míst v Německu a Norsku.

1982
Lindab kupuje nejprve 40% akcií, o 2 roky později celou společnost VM group. Zaostřeno je na sklady a služby po celém Švédsku. Celkem je zde 13 poboček a je zaveden systém dodávek “ze dveří do dveří”.


1986
Kruhové potrubí tvoří nyní největší produkt Lindabu. Na trh je uveden první ocelový “čep”. Továrny v dánském Haderslev and Farum se rozšiřují, aby uspokojily rostoucí poptávku pro výrobcích Lindab.


1988
Prodeje Lindabu překračují miliardovou hranici SEK. Lindab Steel se stává servisním střediskem Lindab Group. V Grevie je otevřena nejmodernější hala.


1990
Je zahájena investice do oblasti výroby střešních a stěnových systémů. Tato část firmy sídlí v Maďarsku. V tomto roce jsou uvedeny na trh profilované střešní tašky, stěnové profily a dveře.


1994
Pokračuje růst ve východní Evropě. Jsou zakládány pobočky V Rumunsku, Polsku, České republice a take v USA. Oblast střešních a stěnových systémů se stává samostatnou divizí Profil.1997
Lindab nyní působí v 18 zemích ve 101 městech. Jsou představeny IT nástroje pro obě obchodní oblasti – Profil i Vzduchotechniku.

1999
Lindab uvádí na trh system odvodnění střech Rainline, zvukové laboratoře ve městě Farum, Dánská pobočka expanduje.

2004
Prodeje ve východní Evropě přesáhly miliardu SEK, systém Rainline je lídrem na obou trzích, ve Skandivávii i východní Evropě.


2006
Akcie Lindab vstupují na Švédskou burzu. Slogan Usnadňujeme výstavbu se stává ústředním sloganem. Výrobky Lindab jsou nyní dostupné na 1 7000 prodejnách.2007
Na veletrhu ISH v německu je přadtaven systém Safe. V rusku, St. Petersburgu je otevřena nova továrna na výrobu vzduchotechniky. Lindab získává společnost Aervent Holdings, díky čemuž se dostává do vedoucí pozice na trhu v Irsku.2008
Rok novinek. Na trh jsou uvedeny profily RdBX, fasádní kazety a zvukový paprsek Aerodim.


2012
Akvizice pokračují. Lindab získává většinový podíl výrobní a obchodní společnosti na výrobu sendvičových panelů Plannja. Lindab získává také Centrum Klima v Polsku.2015
Lindab kupuje italskou společnost IMP3, která navzdory svému jménu nemá nic společného s digitálními audio, ale vyrábí požární tlumiče a ventilační potrubí. Společnost IMP Klima ve Slovinsku se take stává součástí skupiny Lindab. Díky jejich vzchotechnickým jednotkám může nyní Lindab nabídnout skutečně komplexní vzduchotechnické systémy.2016
Produkt Ultralinky je uveden na trh a hned v dalším roce je oceněn na veletrhu Great Indoor Climate Gala pro svou revoluční technologii měření.

2017
V Grevie je uvedeno do provozu nové skladové a logistické středisko. Automatizovaný system zlepšuje přesnost dodáveka zvyšuje efektivitu.
2019
Lindab slaví 60 let usnadňování výstavby. Mnoho dalších věcí se událo v průběhu 60 let. Nabídli jsme Vám hlavní milníky v historii společnosti.


Děkujeme všem, kdo jsou s námi – zaměstnancům, zákazníkům a partnerům! 
Věříme, že budoucnost budeme tvořit společně.

solar

Konfigurátor střech

Díky našemu konfigurátoru získáte jasnou představu o ceně vaší nové střechy.

solar

Mobilní aplikace

Katalog produktů, video návody, referenční mapu i kontakty na obchodní zástupce najdete pohromadě v přehledné mobilní aplikaci.

solar

Referenční mapa

V ČR působíme od roku 1993 a máme za sebou řadu realizací. Naše práce si můžete prohlédnout v referenční mapě.

solar

Záruční podmínky

Lindab je značka vysoce kvalitních výrobků, ale i nadstandardních záruk. V případě reklamace vše spolehlivě a rychle vyřešíme. Prohlédněte si naše záruční podmínky.

solar

Katalog ke stažení

Kompletní katalogy našich produktů s ceníkem, návody, certifikáty a prohlášení o výrobcích máte k dispozici ke stažení ve formátu PDF.