Přestavba obecního domu Dřísy

V roce 2019 nás kontaktovala architektonická kancelář BY architects ve věci možné spolupráce na návrhu nosných konstrukcí nástavby obecního domu v Dřísech – I. Etapa – nástavba podkroví (2.NP) na zděné konstrukci přístavby stávajícího objektu. Půdorysně se jedná o obdélníkový tvar se šikmou hranou na severovýchodní straně, přičemž podkroví má sedlovou střechu s třemi výraznými vikýři ze strany do ulice a navazující kolmou sedlovou část ke stávající budově, která byla následně v roce 2022 protažena nástavbou stejné konstrukce ve II. etapě.

Lindab se podílel na principiálním návrhu primární nosné konstrukce (u druhé etapy zajišťoval i její statický návrh), sekundárních konstrukcí sedlové střechy s vikýři a skladbě střechy s přípravou kladečských plánů krytiny Lindab SRP Click.

Nástavba je konstrukčně tvořena sestavou válcovaných dvoukloubových ocelových rámů sedlového tvaru s pomocnými středními sloupy v místech hřebenů vikýřů, které jsou doplněny tenkostěnnými vaznicemi Lindab Construline Z 200, které tvoří podporu vlastní skladbě šikmé střechy. Ta je tvořena nad vaznicemi OSB deskami, nadkrokevní izolací, provětrávaným roštem s druhou vrstvou podkladních OSB desek a vlastní krytinou Lindab SRP Click ve variantě povrchové vrstvy Elite s 30-ti letou zárukou. Krytina je doplněna odvodněním Lindab Rainline, vše v barvě RAL 9007 šedá metalíza.

V rámci realizace obou etap Lindab zprostředkoval výrobu a montáž primární nosné ocelové konstrukce od společnosti Haly Rossí, dodávku a montáž tenkostěnných Z vaznic včetně spojovacího materiálu a následně dodávku střešní krytiny Lindab SRP Click s odvodněním Lindab Rainline. V průběhu montáže prováděl autorský dozor a byl konzultantem při řešení klempířských detailů krytiny.

Místo stavby: Poštovní 12, 277 14 Dřísy

Stavebník: Obec Dřísy  

Architekt: BY architects, OD architektů (byarchitects.cz)

Realizace – generální dodavatel: RAVION, s.r.o.

Termín realizace konstrukcí Lindab: I.etapa – 11-03/2020, II.etapa – 03-06/2022

 

 

 


solar

Konfigurátor střech

Díky našemu konfigurátoru získáte jasnou představu o ceně vaší nové střechy.

solar

Mobilní aplikace

Katalog produktů, video návody, referenční mapu i kontakty na obchodní zástupce najdete pohromadě v přehledné mobilní aplikaci.

solar

Referenční mapa

V ČR působíme od roku 1993 a máme za sebou řadu realizací. Naše práce si můžete prohlédnout v referenční mapě.

solar

Záruční podmínky

Lindab je značka vysoce kvalitních výrobků, ale i nadstandardních záruk. V případě reklamace vše spolehlivě a rychle vyřešíme. Prohlédněte si naše záruční podmínky.

solar

Katalog ke stažení

Kompletní katalogy našich produktů s ceníkem, návody, certifikáty a prohlášení o výrobcích máte k dispozici ke stažení ve formátu PDF.