Zastřešení panelového domu v Chebu

Dosluhující plochá střecha panelového domu Husova 2231-33 vedla majitele objektu k rozhodnutí, zvolit radikální řešení rekonstrukce ploché střechy na šikmou. Společnost Lindab se společně s budoucím realizátorem, společností Klempex Vacek, od samého začátku podílela na návrhu technického řešení nového krovu, navrženého z tenkostěnných ocelových konstrukcí Lindab, systému LindabRoof.

Panelový dům půdorysu 12,6x37 m má pravidelný modul nosných příčných stěn 3,6m a dvě výtahové šachty. V uvedeném modulu příčných nosných stěn je kotven vaznicový systém s vaznicemi Z150 á 1600 mm, aby nedocházelo k přetěžování stávajících střešních panelů. Skon nové střešní roviny byl zvolen 12° se sedlovým tvarem střechy se dvěma štíty. Požadavkem bylo i kompletní nové opláštění výtahových šachet. To ovšem vzhledem ke geometrii nové střešní roviny a stávajícího přístupu na střechu prostřednictvím dveří v boku výtahové šachty, vedlo k rozšíření půdorysu šachet pomocí tří stěn z tenkostěnných ocelových profilů Lindab Construline. Tím vznikla „předsíň“, do níž se dají stávající dveře otevřít, a je tak zachována možnost pohodlného vstupu do podstřešního prostoru přes stávající dveře.

Odvodnění novými žlaby je svedeno v rámci systémového standardního řešení do stávajících vpustí v podstřešním prostoru, které jsou odvětrané s vývody nad střešní rovinu, aby bylo zajištěno přisávání vzduchu a nedocházelo k ucpávání svodů. Stejně tak bylo dbáno na celkové odvětrání celého podstřešního prostoru a vyvedení všech stávajících odvětrání stoupaček a bytových jader nad střešní rovinu.

 

Použitý materiál: Tenkostěnné ocelové konstrukce Lindab, systému LindabRoof, Trapézový plech LTP45, povrchová úprava Classic, barevné provedení: cihlově červená, okapový systém Lindab Rainline

Název stavby: Zastřešení panelového domu šikmou střechou

Místo stavby: Husova 2231-2233, 350 02 Cheb

Stavebník: SVJ Husova 2231-33, Cheb  

Projektant: Projekční kancelář Beránek & Hradil, Cheb

Realizace: Klempex Vacek s.r.o.

Termín realizace opláštění: 3-5/2024

 

 

 


solar

Konfigurátor střech

Díky našemu konfigurátoru získáte jasnou představu o ceně vaší nové střechy.

solar

Mobilní aplikace

Katalog produktů, video návody, referenční mapu i kontakty na obchodní zástupce najdete pohromadě v přehledné mobilní aplikaci.

solar

Referenční mapa

V ČR působíme od roku 1993 a máme za sebou řadu realizací. Naše práce si můžete prohlédnout v referenční mapě.

solar

Záruční podmínky

Lindab je značka vysoce kvalitních výrobků, ale i nadstandardních záruk. V případě reklamace vše spolehlivě a rychle vyřešíme. Prohlédněte si naše záruční podmínky.

solar

Katalog ke stažení

Kompletní katalogy našich produktů s ceníkem, návody, certifikáty a prohlášení o výrobcích máte k dispozici ke stažení ve formátu PDF.